Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Skóra starzeje się szybciej, jeśli brakuje jej odpowiednich witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Zabieg mezoterapii igłowej polega na ostrzykiwaniu określonych partii twarzy lub ciała indywidualnie dostosowanymi preparatami odżywczymi. Metoda pozwala na wprowadzenie substancji aktywnych takich jak kwas hialuronowy, sole mineralne, witaminy, krzemionka organiczna, które wpływają na proces przebudowy skóry stymulując komórki do regeneracji.

Jak wygląda zabieg?

Śródskórnie podajemy odpowiednie dawki substancji leczniczych. Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem zewnętrznym za pomocą specjalnego kremu. Zabieg wykonujemy 3-5 razy w odstępach 2-4 tygodniowych.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Zaraz po zabiegu widoczne jest lekkie opuchnięcie, które może utrzymywać się do kilku godzin. Rzadko zdarzają się zasinienia, które w tej okolicy mogą utrzymywać się do 2 tygodni.

Wskazania

Profilaktyka w starzeniu się skóry, rewitalizacja, nawilżenie przesuszonej zmęczonej, matowej skóry, wygładzenie powierzchniowych zmarszczek, zaburzenie mikrokrążenia skóry właściwej, przebarwienia, cienie pod oczami, worki pod oczami, cellulit, rozstępy.

Przeciwskazania

Ciąża lub karmienie piersią, alergia na składniki preparatów do mezoterapii, niewyrównana cukrzyca, stany zapalne skóry, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, skłonność do występowania blizn przerostowych.